Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

KONTAKT

metallorum@wp.pl

1 komentarz:

  1. Prawdziwa data zespolu KAT to 1981 rok.Pierwszym managerem zespolu ,ktory utorowal droge do popularnosci byl wykonawca estradowy Jerzy Zbigniew Wesiora. Wypromowal medialnie i wizualnie. Pierwsza sesje nagraniowa zespol dokonal w Katowckim Radio.Pierwszy profesjonalny koncert zagrali w Bytomiu latem 1982 roku w Domu Kultury.W tym samym czasie zagrali na koncercie rokowym w Krakowie,otrzymujac rekomendacje do Jarocina. Nastepnie zespol zagral na koncercie w Brodnicy.Po raz pierwszy w historii wyrozniono managera zespolu KAT, otrzymalte nagrode za operatywnosc i przedsiebiorczosc artystyczana z rak Andrzeja Mogielnickiego,Pan Jerzy Zbigniew Wesiora.

    OdpowiedzUsuń