Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

piątek, 31 stycznia 2014

Rose
Grupa powstałą z początkiem lat 80 w Lidzbarku Warmińskim. Wykonywała muzykę będąca połączeniem heavy metalu z elementami rocka i bluesa. Występowała w składzie Dariusz Malinowski gitara i śpiew, Krzysztof Ciesielski bas, Henryk Chrostek gitara i Adam Frączak perkusja którego później zastępuje Robert Masłowski. Grupa grała głównie lokalne koncerty oraz brała czyny udział w przeglądach dochodząc w roku 1984 lub 1985 do etapu w Białymstoku eliminacji do OMPP. Basista i gitarzysta grupy wyemigrowali do U.S.A.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
[1] Opracowane na podstawie rozmowy prywatnej autora z Krzysztofem Golcem


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz