Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

sobota, 30 listopada 2013

Hellastor                Grupa pochodzi ze Strzyżówa1. W grudniu 1992 roku wygrywa nagrodę publiczności1 na II Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki1, występując w składzie funkcjonującym dopiero od dwóch tygodni1.  8 stycznia 1994 roku Hellastor występuję na koncercie zorganizowanym z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w hali widowiskowej Domu Kultury „Sokół”2. Gra u boku zespołów Morituri, Dead Souls, Mortuus, Sacrificum, Shade, Cerberum, Humpty Dumpty, Cmentarzysko2.

============================================================================================
[1] Grażyna Trojanowska „Wspomnienie  z  Festiwalu” Waga i Miecz nr1/23 Styczeń 1993
[2] Anna Włodyka, Barbara Półzięć „Wielka Orkiestra Zagrała W Strzyżówie” , Waga i Miecz nr 2/36, luty 1994

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz