Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

piątek, 25 lipca 2014

Christ's Flesh

            Grupa powstaje w 1991 roku1,3 w Elblągu z inicjatywy gitarzysty Tomasza Sumińskiego i perkusisty Tomasza Pietrulewskiego2,3. Wkrótce skład rozszerza się o wokalistę Rafała Ossowskiego i basistę Krzysztofa Andreaczyka2,3 i grupa rozpoczyna próby3 odbywające się w Klubie Garnizonowym przy ulicy Mierosławskiego 52. W kwietniu 1992 roku Christ’s Flesh rejestruję nieoficjalnego reha, z materiałem utrzymany w stylistyce death metalu3, który zbiera dobre opinie w zinach, pomimo kiepskiej jakości nagrań2,3.

Z poczatkiem 1993 roku5 skład rozszerza się o drugiego gitarzystę w osobie Dominika Kadłubowskiego, grającego uprzednio w punkowej formacji Abstrakcja5 oraz klawiszowca Daniela Kruszewskiego2. W czerwcu grupa wchodzi do studia „Warrior” w Gdyni, gdzie rejestruję swoje debiutanckie demo utrzymane w stylistyce doom death metalu6. Pierwotnie materiał miał się ukazać nakładem Bestial Records, ale kontrakt został rozwiązany2, a kasetę zobowiązał się wydać jeszcze w tym samym roku Morbid Noizz4 do czego nie dochodzi z powodów problemów finansowych wytwórni4 jakie miały podobno spotkać wytwórnie4. W lipcu grupa występuje na „III otwartym przeglądzie wojskowych zespołów rockowych”5 odbywającym się podczas festiwalu rockowego Wegorzewo’932

 W 1994 roku grupa tworzy nowy materiał4. W lipcu ponownie występuje w Węgorzewie na kolejnym przeglądzie wojskowych zespołów rockowych7. Z końcem roku Christ’s Flesh rozpada się, do czego po części przyczyniło się nie ukazanie dema formacji4, którą Morbid Noizz wydało dopiero na wiosnę 1995r. 

============================================================================================
[1] „Christ’s Flesh” Metal Crush Promo
[2] http://muzycznyelblag.pl 18.07.2014
[3] „Christ’s Flesh” Infernal Death  nr 4, styczeń 1994
[4] Tomasz Pietrulewski „Christ’s Flesh” Sadistic Zine nr 4 1995 r
[5] Informacja niepotwierdzona źródłowo
[6] Christ’s Flesh “Accipite et Manducate ex Eo Omnes” Morbid Noizz 1995r
[7] Plakat imprezy

Zdjęcia pochodzą z [2] i z archiwum Krzysztofa Andreaczyka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz