Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

poniedziałek, 4 sierpnia 2014

VenatorGrupa powstała w Lublinie w 1985 lub 1986 roku1. W 1987 roku dochodzi do zmian personalnych i nowy skład prezentuje się: Lech Hoduń śpiew, Marek Strzałkowski i Paweł Kosiński gitary, Jacek Procajło gitara basowa i Tomasz Pasusiak pekusja1.. W 1989 grupa zawiesza działalność1. W 1992 roku część muzyków próbuje wznowić działalność pod nazwą Hang Over ale bez powodzenia1. Próby odbywała w klubie „Grota” w Lublinie2 grała w stylistyce death metalu2.
Po rozpadzie Pasusiak dołącza do Fanthrash2 Strzałkowski z końcem lat 90 zakłada formację Samhain grająca celtycki folk1. Pasusiak zmarł w 2013 roku1.


==================================================
[1] Marek Strzałkowski w rozmowie prywatnej z autorem. 
[2] Grzegorz Obroślak dla "Ogon Diabła"


Zdjęcia pochodzą z archiwum Marka Strzałkowskiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz