Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

środa, 8 maja 2013

Orion

Orion podczas imprezy kRockus 1987
Pochodząca z Zabrza3 grupa wykonująca Thrash metal1. W 1987r wystąpiła na Zabrzański Młodzieżowym Forum Muzycznym „kRockus” w składzie Grzegorz Świstak i Jacek Nych na gitarach, Marcin Ignacy na basie i Mirosław Muzykant perkusja1. W 1988r Muzykanta zastępuje grający uprzednio w Azzaronie Adam Pokryszka2 niedługo później grupa przestała funkcjonować. Formacja dokonała rejestracji utworów w studio2.

Orion podczas imprezy kRockus 1987

----------------------------------------------------------------------------
Skład 1987:
Grzegorz Świstak – gitara
Jacek Nych – gitara
Marcin Ignacy – bass
Mirosław Muzykant – perkusja
----------------------------------------------------------------------------

[1] Jacek Nych wypowiedzi na www.forum.80s.pl/ 06.05.2013
[3] Informacja niepotwierdzona

Zdjęcia z archiwum Jacka Nycha i Edwarda TrzeciakaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz