Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

poniedziałek, 6 maja 2013

Układ N


Układ N 1986
 Zespól powstaje w 1983r we Świdnicy1. Na początku swej działalności gra w składzie sześcioosobowym1. W 1986 roku grupa występowała już jako trio1,3 w składzie Janusz Kowalczyk gitara i śpiew, Józef Kondracki gitara basowa i Wojciech Zabiłowicz perkusja1. W okresie tym Układ N, bez skutku4, poszukuje wokalisty, by Kowlaczyk mógł się skupić wyłącznie na grze na gitarze1. Działający przy Gimnym Osrodku Kultury5 zespół wysyła taśmę zgłoszeniową na Metalmanie ‘86 ale bez powodzenia5. Grupa zagrała na małej scenie w Jarocinie1 ‘864. Jesienią4 1986 roku ich utwór „Obrazek dla Jasia” został wyemitowany w „Muzyce Młodych”1 i 17 listopada trafia na listę „Metal Top 20”2 gdzie utrzymuje się przez 3 kolejne notowania2. Bierze udział w zamkniętych przesłuchaniach do Metalmanii '87, ale nie przechodzi elimnacji6 W styczniu 19874 grupa rozpada się a Kowlaczyk i Zabłowicz zasilają Open Fire3.

Układ N 1986
------------------------------------------------------------------------
Skład 1986:1
Janusz Kowalczyk – gitara, śpiew
Józef Kondracki – gitara basowa
Wojciech Zabiłowicz – perkusja
------------------------------------------------------------------------
Sesje nagraniowe, dyskografia:
1986 – taśma zgłoszeniowa na Metalmania ‘864
 ------------------------------------------------------------------------
[1] Marek Gaszyński „Muzyka Młodych” audycja radiowa 1986
[3] patrz źródła w biografii Open Fire.
[4] Informacja niepotwierdzona
[5] Folder Metalmania ’86 Paa Pagart 1986
[6] 

Zdjęcia z archiwum Wojciecha Zabiłowicza.


1 komentarz: