Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

piątek, 25 lipca 2014

CremathoryGrupa powstaje w Wałbrzychu w listopadzie 1989 roku2. Zakłada ją, łączący śpiew z grą na gitarze, Cromm Cruaich2,3 były muzyk formacji Kommos2,3. Szybko skład zostaje uzupełniony przez drugiego gitarzystę Piłata i perkusistę Possessed’a2, którzy grali uprzednio w Crucyfixion3,4. W styczniu 1990 roku zespól nagrywa demo „Vulnerant Omnes Ultima Necat”2,3,4, utrzymane w stylistyce black death metalu. Na przełomie roku 1990 i 1991 dochodzi do zmian personalnych, Possessed’a zastępuje Morbid1 oraz do zespołu dołącza basista1 Victor. Powoduje to, że planowana na styczeń1,2, sesja nagraniowa drugiego dema, mającego nosić tytuł „A Satan Request”1,2, zostaje odwołana do czasu opanowania materiału przez nowych muzyków1. Grupa odbywała próby wynajmowanej sali1 w miejscowym domu kultury3.

============================================================================================
[1] Cromm Cruaich “Cremathory” wywiad przepr. Krzysztof Zembek dla “Butcher Zine nr 2” 1991 r
[2] Fijoł „Cremathory” „Kicha Zine Univite nr 3” 1991
[3] Adam Szulc “Cremathory” “Butcher Zine nr 1” 1990 r
[4] Piotr Pilawski “Cremathory” “Underground Maniac Zine nr 4” 1991r

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz