Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

piątek, 25 lipca 2014

Nokturn

Zespół powstaje w Bytomiu3,4 w sierpniu1,5 1994 roku1,3,5,6. Pierwszy skład tworzą gitarzyści Cezary Radziejowski i Rafał Kajca4,5, perkusista Aleksander Domaradzki4,5,6, basista Robin Kujawiński4,5,6 oraz wokalista Rafał Koziełł4,5,6.  W lutym 1995 roku5,6 do grupy dołącza5,6 Marzena Demczuk obsługująca klawisze5,6


W kwietniu 1996 roku Nokturn wchodzi do katowickiego Esprint Studio4,6, gdzie rejestruje demo „Archanioł”6 utrzymane w klimatach melodyjnego doom metalu3. W kwietniu3 odchodzi Radziejewski3,6 a jego miejsce zajmuje Paweł Leszczuk3,6, grajacy uprzednio w Amazeroth. W marcu 1997 roku grupę opuszcza Rafał Kajca6, a skład zespołu jeszcze w tym samym miesiącu zostaje zasilony o instrumenty smyczkowe, które obsługuje Bartłomiej Bunio6. Zespól rozpoczyna prace nad nowym materiałem, który planował nagrać we wrześniu2,6, ale termin zostaje odłożony z powodu powołania do wojska Leszczuka2. Nowe demo miało zostać zarejestrowane w dwóch wersjach językowych6.

 


============================================================================================
[1] „Nokturn” Horna nr 3
[2]  Olaf „Nokturn” wywiad przepr. dla ”Horna nr 4”
[3] „Noktur” Beast Zine nr 2
[4] „Nokturn” Silent Tears nr 3
[5] „Nokturn” Sadistic Zine nr 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz