Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

środa, 8 października 2014

Pestilent Angel


Grupa powstaje w styczniu 1992 roku w Lesznie z inicjatywy basisty Daniela Frackowiaka i perkusisty Marka Szwiergiela1. Następnie dołączają gitarzysta Rafał Szkopek1 grający uprzednio w Bestiar oraz wokalista Michał Czternasty1 z formacji Crusader2. We wrześniu4 grupa wchodzi do zaimprowizowanego1 studia „Obok”4 w miejscowym Domu Kultury1, gdzie podczas trzygodzinnej sesji nagrywa1 materiał, który ukazuje się pod nazwą Promo Tape 09’924. W czerwcu 1993 roku zespól wchodzi do studia gostyńskiego ośrodka kultury „Hutnik” gdzie rejestruje demo „First Step To The Grave”. W sierpniu skład rozszerza się od drugiego gitarzystę Błażeja, który wkrótce odchodzi z powodu różnic w zapatrywaniu na działalność zespołu3. W grudniu 1994 roku muzycy wchodzą do studia w Swarzędzu gdzie nagrywają „Civitas Dyabilic 1248”2. Następnie od zespołu odchodzi Szkopek, którego zastępuje Fazzi2.

 ============================================================================================
[1] Michał Czternasty „Pestilent Angel” Wywiad przepr. Łukasz Jaszak dla Sadistic Zine nr 2
[2] Marek Szwiergiel „Pestilent Angel” Wywiad przepr. dla „Slavonic Horde Zine” nr 1 1995r
[3] Rafał Szkopek „Pestilent Angel” Wywiad przepr. dla „Qdłathing Zine” nr 1
[4] Pestilent Angel „Promo Tape 09’92”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz