Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

wtorek, 7 października 2014

PutrefactionGrupa powstaje z początkiem października2,3 1991r w Opocznie1,2,3. Jej założycielami są gitarzysta Ewaryst, basista Herman i perkusista Marek2,3. Po kilku próbach skład rozszerza się o drugiego gitarzystę Michała, a następnie Waldemara Twardowskiego śpiew3. Michał nie spełnia oczekiwań pozostałych muzyków i zostaje wyrzucony z zespołu2,3, a jego miejsce zajmuję Tom, grający uprzednio w Sadistical Hersey3. W kwietniu 1992 roku1,3 grupa nagrywa podczas próby demo „Visions Of Putrefaction” zawierające cztery utwory w stylistyce death metalu4. Następnie grupa traci salę prób w miejscowym MDK3 oraz odchodzi Ewarest1. Zespól posiadał skomponowany materiał na drugie demo1, a funkcje jego menadżera pełnił Artur Ciach3.

 ============================================================================================
[1] Waldek ”Putrefaction” wywiad przepr. Łukasz Jaszak dla Sadistic Zine nr3
[2] „Putrefaction” Mephistopheles mag no 1
[3] Herman „Putrefaction” wywiad przepr. dla Extreme Deformity nr 2
[4] Putrefaction “Visions Of Putrefaction” 1992r

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz