Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

poniedziałek, 6 października 2014

WintershadowsZespół powstaje we wrześniu 1992 roku w Nowym Sączu pod nazwą Happy Dead1. Pierwszy skład tworzą gitarzysta Piotr Szeliga, klawiszowiec Sebastian Piech oraz perkusista Marek Głuc1. Niedługo później skład zostaje rozszerzony o basistę Radosława1. W marcu 1993 roku grupę, już bez Radosława zasila drugi gitarzysta Tomasz Tokarczyk1. W czerwcu zespól zawiesza działalność1. W grudniu po pozyskaniu wokalisty Wojciecha Papciaka reaktywuję się pod nową nazwą Wintershadows1

W styczniu 1994 roku zespól rozpoczyna prace nad nowym materiał1. W roku1 tym przez miesiąc2 współpracuje z skrzypaczką Anną Soloraczyk, która zastępuje później Ewa Fijak1,2. W lutym 1995 roku muzycy wchodzą do krakowskiego studia At GAMMA gdzie rejestrują materiał „Arrakis”1,3, utrzymany w stylistyce doom metalu3, który ukazuje się nakładem Croon Records1,3. W roku tym zespól rozstaje się z Papciakiem2.


============================================================================================
[1] Mariusz Miziołek „Wintershadows” Qdłathing’ Zine nr 3

[2] Sebastian Piech „Wintershadows” wyiad przepr Piotr Siedlecki dla „Silent Tears Mag Nr 3”

[3] Wintershadows „Arrakis” Croon Records 1995

Zdjęcia pochodzą z [2]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz