Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

czwartek, 4 grudnia 2014

Heretic


      Grupa powstaje w Ostródzie w styczniu1 19912 roku z inicjatywy gitarzystów Arkadiusza Kisielewskiego i Ziemka2.  Wkrótce skład uzupełnia wokalista Robert i perkusista Krzysiek i grupa w lipcu rozpoczyna próby1. W lutym 1992 zespól wchodzi do studia w Olsztynie2,3, gdzie podczas dwóch dziesięciogodzinnych sesji3, nagrywa demo „Trasmigration” na którym ścieżki basu nagrywa przyjaciel zespołu1 Jarek Rostkowski1. Zarejestrowany materiał zawiera trzy utwory utrzymane w stylistyce death metalowej5. Rostkowski nie zostaje w zespole z powodu odmiennych poglądów muzycznych a jego miejsce zajmuje Zbyszek3. W lutym 1993 roku grupa wchodzi do gdyńskiego „Studio – 8”4 gdzie rejestruje trzy utwory4. Ukazują się one na kasecie w formie splitu z pierwszym demem nakładem Sphinx  Rec4. Nowy materiał utrzymany w tej samej stylistyce co pierwsze demo rozprowadzany w Hiszpanii poprzez Drowned prod., w Portugali przez Lysergide Prom a na Kostaryce dzięki Nausea Metal4

Od lewej: Ziemek, Zbychu, Arek, Robert, Krzychu
============================================================================================
[1] „Heretic” Deamonolatreia nr 2 1992r
[2] „Heretic” Bal-Sagoth nr 2
[3] Robert „Heretic” wywiad przepr. dla „The Haunted Zine nr 1”
[4] Heretic “Transmigration/Unreal Silence” Shpinx
[5] Heretic „Transmigration” Self 1992r.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz