Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

środa, 10 grudnia 2014

Silent Death - aktualizacja 17.06.2015Grupa powstaje z końcem 1990  roku1,4 w Nowej Dębie z inicjatywy gitarzysty Adama Szymańskiego, który rozpoczyna grę wraz perkusistą Sławomirem "Harley vel Kuśtyk" Guźda4, a następnie zaprasza do zespołu4 basistkę Dorotę Szurgocińskią1 (obecnie Szymańska). We wrześniu1 1991 do zespołu dołącza wokalista Adam Michaluszko1,2. Muzycy debiutują scenicznie 12 grudnia2 a niedługo później odchodzi Guźda2, który bardziej poświęcał się motocyklom niż grze4 a jego miejsce zajmuje Arkadiusz Tęcza1,2.

W styczniu2 1992 roku1 odchodzi Michaluszko1,2, a jego obowiązki przejmuje Szymański1,2, który od tej pory łączy grę na gitarze ze śpiewem2. W 1993 roku muzycy wchodzą do studia „Future” w Tarnobrzegu2 gdzie podczas trzydniowej sesji4, opłaconej z własnych pieniędzy4, rejestrują demo „The Lord Of Pain”2 utrzymane w stylistyce Death Metalu3 wydane i rozprowadzane poprzez Guzzler Promotion3. Muzykę skomponował cały zespól a autorem tekstów była Szurgocińska4 
Zespół odbywał próby wpierw w sali w obecnego zespołu szkół nr 2 w Nowej Debie, nastęnie w Domu Kultury w Majdanie Królewskim by finalnie trafić do ówczesnego Domu Kultury i techniki w Nowej Dębie4 . Grupa brała udział w przeglądach TBG ROCK w 1992 i 1993 roku.
W 1994 roku grupa dostaje propozycję ponownego nagrania "The Lord Of Pain" w lepszym studio, następnie Tęcza emigruje do Kanady, a jego miejsce zajmuje Andrzej "Łazan" Łazowski. W 1995 roku Szymański wyjeżdża  do U.S.A.4 i grupa zawiesza działalność nie dokonując ponownej rejestracji dema .
 

============================================================================================
[1] Arkadiusz Tęcza „[Historia] Silent Death – ostre brzmienie Nowej Dęby” wywiad przper. dla http://infonowadeba.pl/ 22.12.2013
[2] „Silent Death” Daemonolateria nr 2 1992r
[3] Silent Death „The Lord Of Pain” Guzzler Rec. 1993r.
[4] Dorota Szymańska "Silent Death" wywiad przepr. M.K. dla "Czarci Cwost nr 2" w przygotowaniu. 

Zdjęcia pochodzą z Profilu grupy na facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz