Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

sobota, 21 lutego 2015

Bastard

Grupa powstaje w Toruniu w 1993 roku przy klubie Agora gdzie odbywa próby1. W jej skład weszli Wokalista Marcin Nejman1, gitarzyści Tomasz Iwanowski1 uprzednio Yossarian i Mariusz Chłopecki1 uprzednio Medium, Hellion, Jolly Roger, basita Arkadiusz Trzpil i perkusista Krzysztof Piotrkowski1 uprzednio Hellion. W 1994 roku zespół wynajmuje prywatną sale do prób na terenie Torunia gdzie kontynuuje działalnośc1. Bierze udział na Malboro Rock In1 oraz w IV festiwalu Rockowym Węgorzewo ’943 oraz w Toruńskim przeglądzie „Katar”. Z końcem października grupa wchodzi do poznańskiego studia „Hellenic” gdzie rejestruje pięć utworów utrzymanych w stylistyce thrash u.s. power metal2. Materiał zostaje zarejestrowany dzięki pieniądzom wygranym na wyżej wspomnianym przeglądzie „Katar”, a ukazuje się nakładem Maker PP2. W 1995 roku Bastard wchodzi ponownie do studia „Hellenic” gdzie rejestruje materiału na debiutancką płytę1, która się nie ostatecznie nigdy nie ukazuje1. W lipcu występuje na Prince Rocks Poland Węgorzewo ‘953.============================================================================================
[1] Mariusz Chłopecki korespondencja prywatna z autorem.
[2] Bastard „Act 1”
[3] Plakat imprezy.
  
Zdjęcia pochodzą z archiwum Mariusza Chłopeckiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz