Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

sobota, 26 lipca 2014

Acrimony

Grupa powstaje w maju 1990 roku w Łodzi1. Pierwotnie odbywa próby na podasz w domu jednego z muzyków1. Po ustabilizowaniu się składu w formie1: Dariusz Wirowski i Wojciech Głowiński gitary; Radosław Wojciechowski gitara basowa; Jakub Sobolewski perkusja oraz Daniel Harczak śpiew1, przenosi miejsce prób do klubu studenckiego „Cytryna”1. Na przełomie 1990 i1991 roku4, w nowym miejscu prób, grupa dokonuje rejestracji utworów podczas próby i koncertu1, które ukazują się na demie „The Structure Of Reality-Live”1. Materiał zawiera kompozycje utrzymane w stylistyce technicznego thrash metalu1. Niedługo później dochodzi w zespole do zmian personalnych4 i miejsce Wojciechowskiego zajmuje Krzysztof Pajor2,3. W marcu3 dzięki pomocy łódzkiego sklepu „Kompkat”3 muzycy wchodzą do warszawskiego studia CCS3, gdzie rejestrują swój debiut „In Unknown Direction”, który zespól rozprowadza własny sumptem2. Grupa prowadzi rozmowy z wytwórnią Metal Mind Production2, ale finalnie okazuję się, że wytwórnia uznaję muzykę Acrimony, za towar który się nie sprzeda2 i nic nie wychodzi z kontraktu2. W 1992 roku materiał łodzian ukazuje się nakładem Baron Records2 w początkowym nakładzie 1000 sztuk2.


============================================================================================
[1] (makier) „Demo Reviews”, Thrash’em All Nr 1/91 1991r.
[2] Acrimony “Acrimony” wywiad przepr. Mariusz Kmiołek dla Thrash’em All nr 2 1992r
[3] Acrimony „In Unknown Direction” wydanie własne.
[4] Informacja niepotwierdzona źródłowo. 

Zdjęcie pochodzi z [2]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz