Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

wtorek, 29 lipca 2014

Foyer
Zespół powstał w 1984 roku w Gdańsku z inicjatywy Mieczysława Pawlaka1, łączącego śpiew z grą na perkusji i gitarzysty Juliana Formeli występującego uprzednio w formacji Yaga1. W grupie  występował również basista Piotr Serafiński. Próby odbywała w studenckim Klubie Kwadratowa. W 1987 roku wystąpił na festiwalu Drrrama w Pruszczu Gdańskim2. W roku tym zawiesiła tez działalność1. Pawlak gra obecnie w formacji Setin, Formela w Old Young a Serafiński w Yaga.

Mieczysław Pawlak ma prośbę do wszystkich posiadaczy zapisu video z koncertu z Drrramy ‘87, o podzielenie się materiałem, gdyż jego kopie uległy zniszczeniu – kontakt poprzez redakcje metalorum lub bezpośrednio z Mietkiem, którego można znaleźć na Facebooku.

=================================================================================


[1] Mieczysław Pawlak rozmowa prywatna z autorem.  
[2] Plakat imprezy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz