Blog ten jest poświęcony historii polskiej sceny heavy metal, od czasów jej powstania po dziś, w znaczeniu tego terminu z lat ‘80, więc znajdą się tu też zespoły, których dziś nikt tak nie kwalifikuje.

Biografie zespołów będą sukcesywnie poprawiane i rozwijane wraz z dotarciem przez autora do nowych informacji. Więc nigdy nic nie wiadomo i lakoniczna, kilku zdaniowa notka z czasem może się przerodzić w epos ;). Informację o zespołach czerpię z rożnych źródeł, które podane są u spodu artykułu. W wypadku sprzeczności zawartych w źródłach, role decydującą, co do wyboru źródła odgrywał czas jego pochodzenia, następnie to czy jest to informacja od zespołu, czy notka dziennikarska.

Polecamy z całego serca:

środa, 11 listopada 2015

Viking

Zespół pochodzący z Radomska. 30 lipca wystąpił 1986 roku na dużej scenie w Jarocinie na którą dostał się z koncertów eliminacyjnych. Grupa wystąpiła w składzie Bogdan Zasępa wokal, Dariusz Nowacki i Dariusz Kurzelewski gitary, Janusz Marecki gitara basowa i Paweł Wlaźik bas. Formacja odbywała próby w domu kultury przy fabryce FAMEG. Bogdan Zasępa i Dariusz Nowacki udzielali się później w formacji Danger Drive.W opracowaniu o prywatna rozmowę autora z Bogdanem Zasępa

1 komentarz:

  1. Na perkusji, nie na basie Paweł Wlaźlak. Teksty do utworów do Jarocina w 1986 r. napisała Anna Poszwińska z Radomska, która współpracowała wcześniej z zespołem Osjan. Były odlotowe. Całość twórczości na tamte czasy była bardzo nowatorska, co było dobrze ocenione podczas eliminacji. Wokalista wyglądał wtedy, jak Jim Morrison w czasach młodości. Po odejściu z zespołu Darka Kurzelewskiego (studia aktorskie) zastąpił Darek Misiak. Przeprowadzka do Częstochowy Darka Nowackiego wiązała się ze zmianą składu osobowego i nazwy zespołu na Danger Drive.

    OdpowiedzUsuń